مرغ بدون آنتی بیوتیک

ABOUT

فاقد هرنوع دارو و آنتی بیوتیک

به کارگیری غیر اصولی از داروها در زمان پرورش مرغ گوشتی توسط برخی تولید کنندگان ، وجود باقیمانده آنتی بیوتیک های مصرفی در پرورش مرغ و مضرات آن به لحاظ انتقال به بدن انسان نکته ای به جا و مهم می باشدکه همواره ذهن مصرف کنندگان این محصول پروتئینی را به خود مشغول ساخته است . استفاده از داروها و انواع آنتی بیوتیک های مجاز جهت درمان و عدم انتقال بیماری به انسان بلامانع است . نکته مهم در این بخش رعایت دوره منع مصرف تا کشتار می باشدکه شاید کمتر به آن توجه و اطلاع رسانی شده است . دوره سپری شده از آخرین مصرف آنتی بیوتیک در مرغداری تا کشتار را اصطلاحا ((دوره منع مصرف )) می گوییم . دوره ای که طبق استانداردها برای دام و طیور مختلف متفاوت بوده و هدف از رعایت این دوره خارج شدن اثرات دارویی از بدن دام و طیور می باشد . انجام اقدامات پیشگیری و رعایت بهداشت می تواند در جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا در میان جوجه های در حال پرورش و در نتیجه عدم استفاده از داروها نقش مهم و بسزایی را ایجاد کند . شرکت سیمرغ با رعایت دقیق ضوابط و اجرای دستورالعمل های مناسب بهداشتی وضع شده توسط اداره دامپزشکی ، نظارت مستمر دامپزشکان مجرب ، گام مهمی در کاهش انتقال عوامل بیماری زا در محصول خود برداشته است.

جیره های غذایی مناسب

از جمله عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت و سلامت گوشت مرغ ، استفاده از جیره غذایی با منشاء طبیعی در مراحل پرورش می باشد . مواد به کار رفته در جیره غذایی جوجه ها از مواد مرغوب گیاهی نظیر ذرت ، کنجاله سویا ،کنجاله کلزا می باشد . در پرورش جوجه های گوشتی شرکت سیمرغ از موادی که باعث بوی نامطبوع در گوشت می شوند مانند پودر ماهی ، چربی های بازیافتی و اکسید شده ، پودر گوشت و خون استفاده نشده است . قطع کامل غذا چند ساعت پیش از انتقال به کشتارگاه به دلیل تخلیه دستگاه گوارش از مواد غذایی و مدفوع ، نه تنها از ایجاد آلودگی گوشت با مدفوع پرنده در حین کشتار ممانعت می نماید ، بلکه به حذف موادی که بوی بد و در نهایت طعم ناخوشایند را موجب می گردند نیز می انجامد .

رفاه حیوانی در کلیه مراحل پرورش

رفاه حیوانی به مجموعه اقدامات لازم برای کاهش استرس در طیور اطلاق می شود . نتیجه اعمال چنین اقداماتی موجب کاهش ترشح اسید لاکتیک در خون گردیده که تاثیر مستقیم بر طعم و مزه این محصول دارد . از شرایط رفاه حیوانی می توان به موارد زیر اشاره نمود : تنفس هوای پاکیزه دارای اکسیژن کافی ، عدم مغایرت رطوبت ، دما و تهویه در سالن های پرورش با شرایط طبیعی ، دسترسی کافی به آب و غذا بدون نیاز به رقابت ، گرفتن و حمل و نقل بدون وارد آوردن تنش و با رعایت آسایش پرنده . در فرایند تولید شرکت سیمرغ ، جوجه های گوشتی قبل از انتقال به کشتارگاه ، 4 ساعت در تاریکی مطلق به سر برده که این امر به تولید موادی در بدن پرندگان می انجامد که از استرس آن ها حین بارگیری و انتقال به کشتارگاه به طور معنی داری می کاهد .

نوع مرغ

مرغ گوشتی بدون آنتی بیوتیک و دارو

CATEGORY
مرغ گوشتی